Woźidło technologiczne

Usługi wozidłem technologicznym – sprawdź naszą ofertę

Wozidło technologiczne jest typem wywrotki, która jest terenowym odpowiednikiem samochodu ciężarowego. Konstrukcja tego pojazdu pozwala na transport materiałów sypkich i luźnych (wywrotka) w terenie uniemożliwiającym wjazd standardowym samochodom ciężarowym czy ciągnikom siodłowym z naczepami. Usługi wozidłem technologicznym – ładowność do 30 ton – pozwalają zatem sprostać wymaganiom kopalń odkrywkowych, placów budowy, czy innych trudnych z transportowego punktu widzenia terenów, na których tzw. „gimnastyka” danego transportu musi być na większym poziomie. Zapewnienie bezpieczeństwa kierowcy, osobom postronnym oraz oczywiście samemu ładunkowi jest umożliwienie dzięki zastosowaniu szeregu nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych w pojeździe takiego typu. Może on się „złamać” dosłownie w niespodziewanych miejscach i pod zaskakującymi kątami – utrzymując jednocześnie balans oraz równowagę powierzchni ładunkowej, a co za tym idzie zapewniając względną stabilność ładunku umieszczonego na łyżce wywrotki.

Rynek coraz mocniej odpowiada na zapotrzebowanie na takie właśnie usługi transportowe. Popyt rośnie w zaskakująco szybkim tempie, ponieważ prac na wielkich placach budowy czy w nowo powstających kopalniach jest coraz więcej. Dlatego wozidło technologiczne musi być kwalifikowane jako normalny transport ciężki, dający jednak o wiele większe pole manewru i powinno być stosowane jedynie w przypadkach bezwzględnej konieczności. Tam, gdzie może wjechać normalny zestaw ciągnika siodłowego z naczepą typu wywrotka – powinniśmy skorzystać właśnie z dokładnie takiego, standardowego i przecież powszechnego rozwiązania. Będzie ono z pewnością tańsze. Jeżeli jednak mamy utrudnioną sytuację załadunkową czy rozładunkową, warto skorzystać z tego czym są usługi wozidłem technologicznym – ładowność do 30 ton zapewni nam transport dużo większej ilości materiału, niż normalnym standardowym zestawem ciągnika i naczepy. Warto pamiętać o swego rodzaju ekskluzywności tego rodzaju usług, ponieważ zarówno sprzęt jak i samego kierowcę trudno zakwalifikować gdzieś indziej, niż tylko pośród specjalistycznych i specjalizowanych usług transportu drogowego.

Nie każdy bowiem kierowca może zasiadać za sterami takiego pojazdu. Składa się on w nietypowy sposób przy cofaniu, jeszcze dziwaczne kąty powstają przy powolnych manewrach w przód. Warto zainwestować w naprawdę solidnie wyszkolonego kierowcę, ponieważ wiedza o tym co może on zrobić za kierownicą wozidła, w jakim tempie może to zrobić i pod jakim kątem – od tej wiedzy zależy niejednokrotnie bezpieczeństwo procesu załadunkowego oraz sprawność jego przebiegu. Towar sypki ma również to do siebie, iż nawet przykryty, może w łatwy sposób opuścić przestrzeń ładunkową, czyli naszą wywrotkę. To dodatkowy powód dla którego nie należy oszczędzać na środkach finansowych przy wynajmie takiego typu usług.

usługi wozidłem technologicznym
Strona główna
Oferta wiosna-lato
Kliniec
Piasek
Żwir
Ziemia
Tłuczeń
Prace ziemne
Roboty ziemne
Wyburzenia i rozbiórka
Kucie młotem
Wykopy pod fundamenty
Usługi koparko-ładowarką
Odśnieżanie parkingów i podjazdów
Usługi minikoparką
Budowanie parkingów
Budowanie dróg
Naczepa niskopodwoziowa
Usługi Walcem
Kontakt
uslugi koparkami rzeszów więcej więcej