Kucie młotem i rozbiórka
kucie młotem rzeszówKucie młotem Beton to bardzo trwały materiał, powstały ze zmieszanego cementu, kruszywa, różnych innych domieszek oraz wody. To najbardziej rozpowszechniony materiał budowlany, ze względu na swoją wytrzymałość, trwałość i odporność na korozję. Z jednej strony są to atuty, z drugiej przeszkoda, zwłaszcza jeśli chcemy pozbyć się betonowych elementów czy tez dokonać całkowitej rozbiórki budynków. Szczególnie trudne jest kucie betonu zbrojonego (żelbetonu), czyli dodatkowo wzmocnionego stalowymi drutami lub prętami.
W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie specjalnego sprzętu, przeznaczonego do prac tego typu. Najczęściej nieodzowne jest kucie młotem, wykonane przez fachowca, który dobierze odpowiedni sprzęt, w zależności od powierzchni, którą chcemy skuć jak również zastosowanego materiału. Do wyboru mamy więc kucie młotem hydraulicznym, kucie młotem pneumatycznym oraz udarowym. Każde z tych urządzeń jest przeznaczone do prac o nieco innym charakterze, jak i z różnym materiałem. Młot pneumatyczny zasilany jest sprężonym powietrzem, które porusza bijak ruchem posuwisto-zwrotnym, a ten z kolei uderza w końcówkę w kształcie dłuta. Przeznaczony jest do prac o lżejszym charakterze jak kruszenie asfaltu i kucie betonu.

Z kolei młot hydrauliczny to rodzaj młota, w którym bijak napędzany jest energią ciśnienia oleju hydraulicznego. Jego przeznaczenie to wyburzanie budynków, usuwanie nawierzchni drogowych oraz pozyskiwanie kruszyw w kopalni. Młot udarowy, zwany także młotem kłującym jest najbardziej rozpowszechnionym i najpopularniejszym elektronarzędziem służącym do skuwania tynków, kafelków, prac rozbiórkowych, które idealnie nadaje się do kucia betonu. W przypadku większych prac rozbiórkowych jak rozbiórka budynków lub bardzo duża powierzchnia wymagająca skucia, konieczne może okazać się zastosowanie ciężkiego sprzętu – czyli koparek wyposażonych w specjalne młoty. To zdecydowanie zwiększa wydajność pracy w stosunku do kucia ręcznego przy użyciu małogabarytowych młotów. Czy kucie młotem można wykonać samemu?
Teoretycznie nie ma żadnych przeciwskazań do samodzielnego wykonania tej pracy. Jeśli jednak nie posiadamy wiedzy w tym kierunku, nie mamy odpowiedniego sprzętu ani doświadczenia, taka praca może przerosnąć nasze możliwości. Zanim jej się podejmiemy, warto się zastanowić, czy podołamy i czy nie stworzymy dla siebie zagrożenia, zwłaszcza jeśli nie umiemy posługiwać się młotem. Lepiej skorzystać z usług fachowców, którzy posiadając wieloletnie doświadczenie oraz odpowiedni sprzęt najwyższej jakości wykonają zlecona pracę szybko i skutecznie.

Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Oferujemy kucie betonu, kucie betonu zbrojonego, w tym kucie młotem udarowym, kucie młotem hydraulicznym oraz pneumatycznym. W naszej ofercie znajduje się także rozbiórka budynków, która w zależności od charakteru i przeznaczenia danej budowli powinna być wykonana odpowiednim sprzętem ciężkim, w tym koparkami wyposażonymi w młoty hydrauliczne lub nożycami przeznaczonymi do kruszenia betonu. Niekiedy konieczne jest także zastosowanie koparek gąsienicowych lub użycie minikoparki, która może dostać się także wnętrza budynku i poruszać po schodach. Jeśli zatem szukają Państwo firmy, która oferuje kucie młotem, kucie betonu, rozbiórki budynków, prace ziemne, czy usługi minikoparką – jest to odpowiednie miejsce. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalnemu sprzętowi nie boimy się żadnych wyzwań. Zapraszamy do kontaktu!

kucie młotem rzeszów
uslugi koparkami rzeszów więcej więcej