Budowanie parkingów
budowa parkingów rzeszów Zgodnie z prawem budowlanym budowa parkingu na maksymalnie dziesięć miejsc postojowych nie wymaga pozwolenia. Jednak w sytuacji kiedy planujemy większą inwestycję, konieczne jest już uzyskanie pozytywnej decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, uwzględniającej liczbę miejsc, z których będą korzystali niepełnosprawni. Muszą one znajdować się nie dalej jak 5 m od budynków użytkowych a przy tym należy je odpowiednio oznakować. Miejsca postojowe dla samochodów osobowych powinny mieć przynajmniej 2,3 m szerokości oraz pięć metrów długości. W przypadku usytuowania wzdłuż jezdni wymiary te powinny być nieco większe.

W sytuacji kiedy parking ma powstać w pobliżu domów mieszkalnych, placów zabaw i boisk dla dzieci, odległość od tych miejsc nie może być mniejsza niż 7 m, kiedy mamy maksymalnie 4 stanowiska postojowe, 10 m, jeśli na parkingu znajduje się od 5 do 60 stanowisk i 20 m w przypadku, kiedy parking ma mieścić ponad 60 samochodów. W zależności od rodzaju podłoża można zastosować różne rodzaje nawierzchni, które będą musiały wytrzymać duże obciążenie. W ostatnich czasach najpopularniejsze stały się parkingi z kostki brukowej, które jednak nie zawsze są trwałe. Aby nie trzeba było co roku wymieniać nawierzchni najlepiej znaleźć profesjonalistów, którzy w swojej ofercie będą mieli budowanie parkingów. Dzięki temu nie będzie problemu z doborem odpowiedniego materiału, który przetrwa lata.

Także w zakresie działalności naszej firmy znajdą Państwo zarówno budowanie parkingów przydomowych jak i większych obiektów. Wykonujemy parkingi o nawierzchni asfaltowej, betonowej oraz z kostki brukowej. W zakres naszych usług wpisuje się również układanie kostki brukowej na podjazdach i chodnikach, utwardzanie nawierzchni, wykopy pod fundamenty i usługi minikoparką. Działamy w Rzeszowie i okolicach, ale możliwe jest także nawiązanie współpracy z klientami z dalszych miejscowości. Gdy parking zostanie wybudowany, warto pomyśleć nad budową drogi dojazdowej.
uslugi koparkami rzeszów więcej więcej