Budowa dróg dojazdowych i tymczasowych
budowa dróg rzeszów Rozpoczęcie budowy nowego obiektu czy to mieszkalnego czy użytkowego wymaga odpowiedniego przygotowania także w zakresie dojazdu do niego. W zależności od tego co budujemy, transport materiałów, sprzętu budowlanego i wszelkich elementów będzie wykonywany ciężkimi samochodami, przez dłuższy czas. W tej sytuacji konieczna może okazać się budowa drogi tymczasowej, która umożliwi dojazd do placu budowy. Jeśli chcemy prawidłowo zaprojektować drogę tymczasową musimy zapoznać się z geologicznymi warunkami terenu oraz uwzględnić natężenie ruchu. Zaleca się, aby szerokość takiej drogi była większa niż przeciętnie, co sprawi, że samochody nie będą jeździły koleinami.

Mimo, iż droga tymczasowa, jak sama nazwa wskazuje, ma służyć tylko przez określony czas, należy zbudować ją z odpowiednich materiałów, aby miała wytrzymałą nawierzchnię. Wyróżniamy drogi tymczasowe (prowizoryczne) gruntowe, gruntowe ulepszone, żwirowe, brukowane, prefabrykowane z płyt betonowych i żelbetowych. W niektórych sytuacjach warto rozważyć poprowadzenie drogi tymczasowej do drogi stałej. Jeśli natomiast planujemy budowę drogi dojazdowej stałej można wykonać ją początkowo jako drogę tymczasową, bez warstwy nawierzchniowej, aby nie została uszkodzona przez ciężkie pojazdy. Po zakończeniu budowy wszelkie zniszczenia są naprawiane, a następnie układa się nawierzchnię.

Budowa dróg tymczasowych i dróg dojazdowych znajduje się także w ofercie naszej firmy. Oprócz tego, w zakresie naszej działalności znajduje się układanie kostki brukowej, usługi minikoparką, usługi koparko-ładowarką, wyburzenia i rozbiórki oraz wykopy pod fundamenty. Działamy głównie w okolicach Rzeszowa, ale możliwe jest także podjęcie współpracy z klientami z innych miejscowości.
budowanie dróg rzeszów
uslugi koparkami rzeszów więcej więcej